SPELPROGRAM

Omgång 23

lördag 16 oktober
lördag 16 oktober, KL 15:00
Degerfors IF - Halmstads BK
2 - 1
Stora Valla
SUMMERING
lördag 16 oktober
lördag 16 oktober, KL 15:00
Östersunds FK - Malmö FF
0 - 3
Jämtkraft Arena
SUMMERING
lördag 16 oktober
lördag 16 oktober, KL 17:30
IK Sirius - Varbergs BoIS
2 - 1
Studenternas
SUMMERING
söndag 17 oktober
söndag 17 oktober, KL 15:00
Hammarby - AIK
15:00
Tele2 Arena
söndag 17 oktober
söndag 17 oktober, KL 15:00
Mjällby AIF - Kalmar FF
15:00
Strandvallen A-plan
söndag 17 oktober
söndag 17 oktober, KL 17:30
IFK Göteborg - Örebro SK
17:30
Gamla Ullevi
måndag 18 oktober
måndag 18 oktober, KL 19:00
BK Häcken - IFK Norrköping
19:00
Bravida Arena
måndag 18 oktober
måndag 18 oktober, KL 19:00
Djurgården - IF Elfsborg
19:00
Tele2 Arena

Omgång 24

lördag 23 oktober
lördag 23 oktober, KL 15:00
Djurgården - Kalmar FF
15:00
Tele2 Arena
lördag 23 oktober
lördag 23 oktober, KL 17:30
BK Häcken - Halmstads BK
17:30
Bravida Arena
söndag 24 oktober
söndag 24 oktober, KL 15:00
IF Elfsborg - IK Sirius
15:00
Borås Arena
söndag 24 oktober
söndag 24 oktober, KL 15:00
Mjällby AIF - IFK Göteborg
15:00
Strandvallen A-plan
söndag 24 oktober
söndag 24 oktober, KL 15:00
Hammarby - Östersunds FK
15:00
Tele2 Arena
söndag 24 oktober
söndag 24 oktober, KL 17:30
AIK - IFK Norrköping
17:30
Nationalarenan, Friends Arena
söndag 24 oktober
söndag 24 oktober, KL 17:30
Varbergs BoIS - Malmö FF
17:30
Varberg Energi Arena
måndag 25 oktober
måndag 25 oktober, KL 19:00
Örebro SK - Degerfors IF
19:00
Behrn Arena

Omgång 25

onsdag 27 oktober
onsdag 27 oktober, KL 19:00
Kalmar FF - Varbergs BoIS
19:00
Guldfågeln Arena
onsdag 27 oktober
onsdag 27 oktober, KL 19:00
Östersunds FK - BK Häcken
19:00
Jämtkraft Arena
onsdag 27 oktober
onsdag 27 oktober, KL 19:00
Malmö FF - AIK
19:00
Eleda Stadion
onsdag 27 oktober
onsdag 27 oktober, KL 19:00
IK Sirius - Hammarby
19:00
Studenternas
torsdag 28 oktober
torsdag 28 oktober, KL 19:00
Halmstads BK - Örebro SK
19:00
Örjans Vall
torsdag 28 oktober
torsdag 28 oktober, KL 19:00
Degerfors IF - IF Elfsborg
19:00
Stora Valla
Invalid date
Invalid date, KL 19:00
IFK Norrköping - Mjällby AIF
19:00
Platinumcars Arena
torsdag 28 oktober
torsdag 28 oktober, KL 19:00
IFK Göteborg - Djurgården
19:00
Gamla Ullevi

Omgång 26

lördag 30 oktober
lördag 30 oktober, KL 15:00
Varbergs BoIS - Östersunds FK
15:00
Varberg Energi Arena
lördag 30 oktober
lördag 30 oktober, KL 15:00
IK Sirius - Malmö FF
15:00
Studenternas
lördag 30 oktober
lördag 30 oktober, KL 11:30
BK Häcken - Kalmar FF
11:30
Bravida Arena
söndag 31 oktober
söndag 31 oktober, KL Invalid date
IFK Norrköping - IF Elfsborg
Invalid date
Platinumcars Arena
söndag 31 oktober
söndag 31 oktober, KL 17:30
Örebro SK - Djurgården
17:30
Behrn Arena
måndag 1 november
måndag 1 november, KL 19:00
Degerfors IF - IFK Göteborg
19:00
Stora Valla
måndag 1 november
måndag 1 november, KL 19:00
Mjällby AIF - Hammarby
19:00
Strandvallen A-plan
måndag 1 november
måndag 1 november, KL 19:00
Halmstads BK - AIK
19:00
Örjans Vall

Omgång 27

lördag 6 november
lördag 6 november, KL 15:00
IF Elfsborg - Varbergs BoIS
15:00
Borås Arena
lördag 6 november
lördag 6 november, KL 17:30
Mjällby AIF - IK Sirius
17:30
Strandvallen A-plan
lördag 6 november
lördag 6 november, KL 17:30
Djurgården - Halmstads BK
17:30
Tele2 Arena
söndag 7 november
söndag 7 november, KL 15:00
BK Häcken - Degerfors IF
15:00
Bravida Arena
söndag 7 november
söndag 7 november, KL 15:00
AIK - Östersunds FK
15:00
Nationalarenan, Friends Arena
söndag 7 november
söndag 7 november, KL 15:00
Hammarby - Örebro SK
15:00
Tele2 Arena
söndag 7 november
söndag 7 november, KL 17:30
Kalmar FF - IFK Norrköping
17:30
Guldfågeln Arena
söndag 7 november
söndag 7 november, KL 17:30
IFK Göteborg - Malmö FF
17:30
Gamla Ullevi

Omgång 28

lördag 20 november
lördag 20 november, KL 15:00
Malmö FF - BK Häcken
15:00
Eleda Stadion
söndag 21 november
söndag 21 november, KL 15:00
Halmstads BK - IF Elfsborg
15:00
Örjans Vall
söndag 21 november
söndag 21 november, KL 15:00
Degerfors IF - Hammarby
15:00
Stora Valla
söndag 21 november
söndag 21 november, KL 17:30
IK Sirius - IFK Göteborg
17:30
Studenternas
söndag 21 november
söndag 21 november, KL 17:30
Varbergs BoIS - AIK
17:30
Varberg Energi Arena
måndag 22 november
måndag 22 november, KL 19:00
Östersunds FK - Mjällby AIF
19:00
Jämtkraft Arena
måndag 22 november
måndag 22 november, KL 19:00
IFK Norrköping - Djurgården
19:00
Platinumcars Arena
måndag 22 november
måndag 22 november, KL 19:00
Örebro SK - Kalmar FF
19:00
Behrn Arena

Omgång 29

söndag 28 november
söndag 28 november, KL 15:00
Degerfors IF - IFK Norrköping
15:00
Stora Valla
söndag 28 november
söndag 28 november, KL 15:00
Djurgården - Varbergs BoIS
15:00
Tele2 Arena
söndag 28 november
söndag 28 november, KL 15:00
IFK Göteborg - Östersunds FK
15:00
Gamla Ullevi
söndag 28 november
söndag 28 november, KL 17:30
Kalmar FF - Malmö FF
17:30
Guldfågeln Arena
söndag 28 november
söndag 28 november, KL 17:30
Halmstads BK - Hammarby
17:30
Örjans Vall
måndag 29 november
måndag 29 november, KL 19:00
Mjällby AIF - Örebro SK
19:00
Strandvallen A-plan
måndag 29 november
måndag 29 november, KL 19:00
IK Sirius - BK Häcken
19:00
Studenternas
måndag 29 november
måndag 29 november, KL 19:00
IF Elfsborg - AIK
19:00
Borås Arena

Omgång 30

lördag 4 december
lördag 4 december, KL 00:00
BK Häcken - Djurgården
00:00
Bravida Arena
lördag 4 december
lördag 4 december, KL 00:00
Malmö FF - Halmstads BK
00:00
Eleda Stadion
lördag 4 december
lördag 4 december, KL 00:00
Östersunds FK - Degerfors IF
00:00
Jämtkraft Arena
lördag 4 december
lördag 4 december, KL 00:00
Hammarby - Kalmar FF
00:00
Tele2 Arena
lördag 4 december
lördag 4 december, KL 00:00
Varbergs BoIS - Mjällby AIF
00:00
Varberg Energi Arena
lördag 4 december
lördag 4 december, KL 00:00
Örebro SK - IF Elfsborg
00:00
Behrn Arena
lördag 4 december
lördag 4 december, KL 00:00
IFK Norrköping - IFK Göteborg
00:00
Platinumcars Arena
lördag 4 december
lördag 4 december, KL 00:00
AIK - IK Sirius
00:00
Nationalarenan, Friends Arena